Скляні меблі: функціональність та стиль в одному
Завдяки привабливому зовнішньому вигляду, високим експлуатаційним характеристикам та естетичності скляні меблі стали широко використовуватися при оформленні інтер’єру житлових та комерційних приміщень. Вона чудово підходить для різних стилів, а можливість підібрати відповідні за кольором, формою та характеристиками вироби істотно розширює сферу застосування цих дивовижних меблів.
Особливості та переваги скляних меблів
Скло давно перестало сприйматися як матеріал, з якого роблять виключно посуд, вікна та дверцята шаф. Сучасні технології обробки та виробництва дозволили зробити скляні вироби міцними, стійкими до зношування та дуже різноманітними.
Меблі зі скла здатні перетворити приміщення. Її використання має багато переваг:
- Візуальне розширення простору. Прозорі меблі як би не акцентують на собі увагу, погляд проходить крізь, що дозволяє сприймати навколишнє оточення більш цілісно.
- Мінімальна вага. Як правило, скляні меблі важать менше, ніж дерев’яні або металеві. Її легше переміщати по кімнаті та перевозити.
- Простий догляд. Скло не вимагає фарбування та педантичного догляду. Досить час від часу очищати поверхню від пилу та забруднень за допомогою спеціального засобу та м’якої ганчірки.
- Стійкість до несприятливих чинників середовища. Матеріал нормально переносить високу вологість та вплив високих температур. Через це скло часто використовують як елемент кухонного інтер’єру.
- Довговічність. Правильний догляд та дбайлива експлуатація дозволять зберегти зовнішній вигляд та функціональність меблів на довгі роки.
- Екологічна безпека. Скло не несе шкоди екології, це матеріал, що повністю переробляється.
Незважаючи на суттєві плюси, потрібно враховувати деякі особливості скляних меблів. Наприклад, вона тендітна. Технології дозволили значно збільшити механічну міцність скла, але залишається ризик можливого розбиття при неакуратній експлуатації.
Різноманітність скляних меблів
Зі скла можуть виготовляти різні види меблів:
- столи – журнальні, комп’ютерні, обідні;
- стелажі – полиці, вітрини, шафи (як вставки) для зберігання книг, посуду, декору;
- меблі для кухні – фасади гарнітура, скіналі, стільниці;
- аксесуари – люстри, лампи, панно.
Скло добре поєднується з іншими матеріалами – металом, деревом. Саме тому в шафах так часто застосовуються вставки з нього – щоб полегшити конструкцію та привнести трохи легкості.
Зверніть увагу, що подібні меблі можуть застосовуватися не тільки всередині приміщення. Є різноманітні вироби для веранди, патіо, саду. Можна підібрати розмір, форму та зовнішні характеристики, рівень прозорості, щоб вони були максимально доречними.
Скляні вироби є універсальними. Майстри можуть вирізати скло навіть складної форми, створивши унікальне меблювання. Вигнуті форми, піскоструминна обробка, травлення, гравіювання додадуть унікальності.
Для виробництва меблів застосовується спеціальний матеріал – загартоване скло. Воно в кілька разів міцніше за звичайне, а при випадковому розбитті розлітається на дрібні шматочки без гострих кутів, що максимально зменшує ризик травмування.
Вирішуючи встановити подібне меблювання у себе вдома, ви купуєте функціональне і стильне рішення, яке точно не втратить своєї актуальності.