Главная > Цікаво > Марки скла

Марки скла

У більшості країн є свої стандарти на листове скло та склопакети. Інші види будівельного скла випускаються за стандартами фірм.

В даний час щодо будівельного скла та виробів зі скла будівельного призначення діють Міждержавні стандарти СНД, державні стандарти СРСР, державні стандарти країн та ряд галузевих та розроблених заводами-виробниками технічних умов.

Перш ніж ми ознайомимося з різними МАРКАМИ скла, зауважимо, що, незважаючи на єдину класифікацію, введену ще в СРСР, скло різних Українських, Білоруських, Російських заводів навіть за однакового заводського маркування дуже різне за своїми фізичними, оптичними властивостями і, загалом, за якості.

Загальне правило для марок М1-М6: чим нижча цифра в марці скла – тим вища його якість, менше дефектів на одиницю поверхні, тим більш якісні та відповідальні конструкції їм можна скліти, краще його фізичні та оптичні властивості, менше відхилень по товщині, різнотовщинності ( і воно краще ріжеться).

На листове скло марок М1, М2, М3, М4, М5 існує ГОСТ 111-90 (СТ РЕВ 5447-85). Цей стандарт поширюється на листове скло, призначене для скління світлопрозорих конструкцій, скління транспортних засобів.

М1– застосовується для виготовлення високоякісних дзеркал, вітрового скла легкових автомобілів застосовується так зване дзеркальне покращене скло товщиною 2,0 – 6,0 мм.

М2– Дзеркала масового застосування, безпечне скло, в тому числі і для засобів транспорту виробляють із дзеркального скла 2,0 – 6,0 мм

М3– Декоративні дзеркала, комплектуючі для меблів, безпечні скло та конструкції для транспорту виготовляють із віконного полірованого скла завтовшки 2,0 – 6,0 мм.

М4– Високоякісне скління світлопрозорих конструкцій, виготовлення виробів для меблів, безпечного скла для транспортних засобів проводиться, як правило, з віконного полірованого скла 2,0 – 6,0 мм. Часто різницю між склом марок М3 і М4 дуже умовно.

М5 – Скління світлопрозорих конструкцій, виготовлення виробів для меблів, безпечного скла для сільськогосподарських машин та тихохідного транспорту виконується з віконного неполірованого скла 2,0 – 6,0 мм.

М6 – Скління світлопрозорих конструкцій виконується також і з віконного неполірованого скла 2,0 – 6,0 мм. Таке скло називають також “тепличним”, тому що придатне для скління приміщень з мінімальними вимогами до якості скла та широко застосовується в склінні теплиць через низьку вартість.

М7– З вітринного полірованого скла товщиною 6,5 – 12,0 мм виробляють високоякісне скління вітрин та вітражів.

М8– З вітринного неполірованого скла товщиною 6,5 – 12,0 мм виробляють скління вітрин, вітражів, ліхтарів. (Випуск скла марки М8 зараз припинено).

ТР (Тверді Розміри) – Скло виготовляється та поставляється за специфікацією споживача.

ЗВР (Вільні Розміри)- За відсутності специфікації споживача допускається виготовлення та постачання скла у заводському асортименті розмірів.